poniedziałek, 27 kwietnia 2015
Wytwory mojej wyobraźni, dzieła mych rąk, kiełkujące projekty- wszystkie je traktuję jak swoje dzieci. A wiadomo- w stosunku do naszych latorośli jesteśmy zazwyczaj bezkrytyczni. Dlatego kiedy kolejny obrazek lub kartka zostaje wystawiona na widok publiczny, jakaś cząstka mnie czeka na oklaski. Domaga się pochwał. Uwielbia tonąć w zachwytach. A potem ten kawałek duszy wylewa gorzkie łzy.

Nie zawsze jest tak pięknie, jakbym tego chciała. Czasami moja wizja nie znajduje uznania. Takie momenty zdarzają się w życiu każdego twórcy. Najbardziej bolą, kiedy liczymy na sukces, gdy jesteśmy pewni, że podbijemy cały świat. Wtedy zejście na ziemię jest brutalne.

Po ostatnim projekcie liczyłam na masę zamówień. Wyobrażałam sobie zapchaną skrzynkę, setki telefonów, napięte do granic możliwości terminy... Tymczasem, telefon milczy jak zaklęty, nikt nie pisze, nikt nie zamawia. Gorzka pigułka do przełknięcia. Pstryczek w nos od losu.Podobnie rzecz się miała z konkursami, które organizowałam na Facebooku. Myślałam, że to będzie świetna zabawa dla moich fanów. Byłam pewna, że zgłosi się mnóstwo osób. A jaka byłam z siebie dumna, że wymyśliłam takie niebanalne zadanie- oh i ah! Taka jestem kreatywna!
Guzik prawda! W konkursie wzięły udział tylko trzy osoby, a w kolejnym, wielkanocnym- żadna.

To, co dla mnie jest tak ważne, czemu poświęcam czas i energię, w co wkładam całe serce- dla innych to kolejny post na ścianie, może miła, może ciekawa rzecz, ale nie zawsze warta aż takiej uwagi. Muszę nauczyć się schować dumę w kieszeń i dalej robić swoje.4 komentarze:

 1. Warto. I dobrze Cię rozumiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rób swoje, kochana. Wkładaj serce, miej frajdę, nie czekaj na rezultaty. Nie ważne co robisz, ale jak robisz. Rób całą sobą, ciesz się życiem. Będzie dobrze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Z jednej strony wiem to wszystko, ale takie drobne porażki, malutkie potknięcia- zawsze godzą w moją dumę, jak ukłucie komara- to moment, ale potrafi wyprowadzić z równowagi ;))

   Usuń